Erasmus+ Iskolai, óvodai stratégiai partnerségek

A projekt célja, hogy fejlessze a pedagógusokat a tanulás kulcsfontosságú részleteinek megértésében, és a tanulási folyamat teljességének értékeléséhez létrehozzanak egy modellt, amely nem a gyermekek egyéni tanulási eredményén alapszik.
Mire van szüksége a jövő felnőttjének? Fejlesztenünk kell az oktatásunkat, hogy a gyerekek hozzájussanak azokhoz a kompetenciákhoz, melyre jövőbeni felnőttként szükségük lesz. Mit jelent a gyermekekkel végzett munka? Hogyan csináljuk, hogy sikeresek vagyunk? A gyermek aktivitása és a gyermek érdeklődése az, amely a tanulási folyamatot formálja.

A nemzeti tantervek az összes részt vevő intézménynek biztosítják a kompetenciák és tantárgyak elérhetőségét. Emellett közös jegyzékünk van az Európai Bizottság által szükségesnek ítélt kompetenciákról. Az Európai Bizottság célja a “kulcskompetenciák” – a tudás, készségek, attitűdök megerősítése, amelyek segítenek a tanulóknak a személyes teljesítésben, és később az életben részt venni a társadalomban.